Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

konkurs
Obchody

Dnia Herbaty i Dnia Koszuli

Międzynarodowy Dzień Herbaty przypada 15 grudnia . W naszej szkole obchodziliśmy go w piątek 13 stycznia . Uczniowie klasy VI przygotowali plakaty z informacjami dotyczącymi historii tego święta, a każda klasa zaprezentowała swój klasowy kubek na dużym arkuszu szarego papieru. Na trzeciej godzinie lekcyjnej zgromadziliśmy się na apelu – Tosia i Maja z klasy VIII b przedstawiły w prezentacji rodzaje herbat , sposoby parzenia herbaty , sposoby produkcji tego popularnego napoju oraz różne ciekawostki . Wszyscy uczniowie z ciekawością i uwagą słuchali dziewczyn , ponieważ prezentacja okazała się bardzo ciekawa . Następnie zaprezentowaliśmy naczynia do parzenia herbaty- samowar, czajniczki , dzbanuszki . Wielkim zainteresowaniem cieszyły się kubeczki i filiżanki do herbaty zgromadzone na wystawie. Uczennice klasy III w przepięknych fryzurach z pałeczkami – kanzashi -zaprezentowały tradycyjny domowy strój japoński – yukatę oraz opowiedziały o tradycyjnym sposobie picia herbaty. Wyczekiwanym punktem tego dnia było smakowanie herbaty – uczniowie udali się na stołówkę szkolną i delektowali się pysznymi rodzajami herbat przygotowanymi przez panie Anię, Elę i Anetę . Piliśmy herbatkę leśną, zimową, czerwoną, zieloną, brzoskwiniową , czarną i borówkową . Pamiętaliśmy także o Dniu Koszuli , bo tego dnia wielu z nas pojawiło się w szkole w różnych koszulach. Ostatnim punktem święta było wręczenie nagród za konkurs na stroik . Lista nagrodzonych uczniów :

 • KLASY I – III:
 •        I miejsce – NATALIA GRUSZKA
 •        II miejsce – ALEKSANDRA TURSKA
 •        III miejsce – JULIA PŁÓCIENNIK
 • KLASY IV – VIII:
 •        I miejsce – MAJA MACKIEWICZ
 •        II miejsce – MAJA PŁÓCIENNIK
 •        III miejsce – JULIA SNOPEK, KORNELIA KAPICA
 •        WYRÓŻNIENIE : MARIA PAWŁOWSKA
 • Oprócz osób nagrodzonych stroiki wykonali uczniowie:
 • KLASA I
    KLAUDIA GORLICKA
    NATAN KOKOCIŃSKI
    KACPER KUDLIŃSKI
 • KLASA II
    LENA SUSEŁ
 • KLASA III
    MAJA STAJSZCZYK
    MARTA SOKOŁOWSKA
    NATAN DOMALACZNY
    KACPER LENDA
    OLA KUDLIŃSKA
 • KLASA V
    IGNACY PAWŁOWSKI
    EMILIA KOCZYNASZ
    LAURA ROSIŃSKA
    KONRAD PIÓRKOWSKI
    OLIWIER KUDLIŃSKI
 • KLASA VI
    JULIA SOBOLEWSKA
 • KLASA VIII A
     MAJA JUSZCZAK
    JULIA JACH
 • SWOJE WIERSZE I PIĘKNE KARTKI ZAPREZENTOWALI UCZNIOWIE:
    KORNELIA KAPICA
    MAJA MACKIEWICZ
    MARIA PAWŁOWSKA
    KONRAD PIÓRKOWSKI
    EMILIA KOCZYNASZ
    MARTA SOKOŁOWSKA
ZA WSZYSTKIE PRACE DZIĘKUJEMY.

Beata Ludziejewska


🖼️ GALERIA » FB