Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

artykuł

  • Misie i
  • misiaczki


🐻 Z miśków się nie wyrasta

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada. Pierwowzorem zabawki był mały niedźwiedź , zraniony podczas polowania zorganizowanego w 1902 roku przez prezydenta USA – Teodora Roosevelta. Prezydent przerwał wówczas polowanie i uratował misia. Wydarzenie to zostało zilustrowane i to właśnie ten rysunek stał się inspiracją do produkcji pluszowych misiaczków o imieniu Teddy.
O tym, jak ważna jest ta pluszowa zabawka w życiu każdego dziecka, wie chyba każdy rodzic. Okazuje się, że nieważne czy mamy 3, czy 10, czy 15 lat, ale przytulaśny miś przydaje się każdemu z nas.
CZYTAJ WIĘCEJ

✎ Tekst artykułu:


Beata Ludziejewska
🏫 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach 🕸 DZIEŃ 🧸 MISIA

GALERIA