Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

artykuł

  • Treny


✒️ Jana Kochanowskiego

Dnia 21 listopada 2022 roku uczniowie z klas 8. z naszej szkoły wyjechali do Oleśnicy na przedstawienie teatralne zatytułowane „Treny Jana z Czarnolasu”. Spektakl pozwolił nam przypomnieć treść „Trenów” omawianych w klasie siódmej i z pewnością ułatwi nam odniesienie się do twórczości Jana Kochanowskiego w maju podczas egzaminu z języka polskiego, jeżeli będzie taka możliwość.
      Na początku przedstawienie zaczęło się bardzo tajemniczo i widowiskowo, pojawiło się również napięcie. Inscenizacja była spektakularna, aktorzy wykazali się dobrą znajomością „Trenów” oraz świetnie zaprezentowali je, posługując się młodzieżowym, doskonale przez nas rozumianym językiem. Duże wrażenie zrobiły efekty świetlne, które wprowadziły nas w atmosferę przedstawienia. Artyści
CZYTAJ WIĘCEJ

✍️ Tekst artykułu:


Kornelia i Marysia z 8b

GALERIA