Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

artykuł

  • Pola
  • Nadziei


🌼 Uczniowie klasy ósmej sadzą żonkile

Akcja Pola Nadziei zrodziła się w wielkiej Brytanii w 1988 roku . Celem akcji jest wsparcie hospicjów , czyli placówek opiekujących się ciężko chorymi . W Polsce akcja pojawiła się także w roku 1988 w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Akcja Pola Nadziei polega na sadzeniu jesienią cebulek żonkili , z których wiosną zakwitną żółte pola . Żonkil symbolizuje zwycięstwo miłości nad śmiercią , poświęcenia nad egoizmem. Finał Pól Nadziei ma miejsce wiosną, kiedy z cebulek wyrastają kwiaty , a na rzecz hospicjów odbywają się kwesty i różnorodne wydarzenia .
CZYTAJ WIĘCEJ

✎ Tekst artykułu:


Beata Ludziejewska

GALERIA