Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

Artykuł

11   listopada

Święto Niepodległości

💠 PRZEDSZKOLE W MIŁOWICACH

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten ważny dzień dla Nas Polaków. Dzieci wykonały na tą uroczystość kotyliony w brawach ojczystych. Dzieci z grupy „Pszczółek” zaprosili nas do śpiewania hymnu Polski ”Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie wystąpili przed Panią Dyrektor, Zastępcą Dyrektora, młodszymi kolegami oraz ciociami z programem artystycznym, w trakcie którego zaprezentowali wiersze oraz piosenki patriotyczne.

      Dzięki takim uroczystościom przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się miłości i przywiązania do kraju.      

💠 SZKOŁA PODSTAWOWA

DW przeddzień ważnego dla każdego Polaka święta – czyli w czwartek 10 listopada , odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas I – III z wychowawczyniami: p. Aliną Dudek, p. Haliną Machnik i p. Eweliną Pacholik .O oprawę muzyczną zadbali P. Krzysztof Dybul i chłopcy z klasy VI – Filip i Wojtek.
      Podniosły charakter uroczystości nadawała obecność sztandaru naszej szkoły oraz przepiękna dekoracja okolicznościowa. Poczet sztandarowy – Wiktor z klasy VIII a i Tosia z Leną z klasy VIII b godnie reprezentował szkołę w uroczystościach niepodległościowych w Dziadowej Kłodzie 11 listopada. Mali aktorzy przedstawili krótką historię utraty niepodległości – państwa zaborcze w symbolicznych czarnych pelerynach podzieliły Polskę. Uczniowie na tle przejmującej muzyki Chopina recytowali wiersze patriotyczne.
      Każda z występujących klas zaśpiewała piosenkę : klasa I - "Wojenko , wojenko"; klasa II - "Przybyli ułani"; klasa III - "Raduje się serce". Dziewczynki wystąpiły w pięknych ludowych chustach, a chłopcy w galowych strojach.
      Wisienką na torcie był porywający, chwytający za serce symboliczny taniec flag w wykonaniu uczniów klasy II i III. Poszczególne elementy tańca symbolizowały losy naszej Ojczyzny. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem". Uroczystość miała bardzo podniosły i wzruszający charakter, co podkreśliła pani dyrektor dziękując artystom i nauczycielom, którzy przygotowali montaż słowno- muzyczny.

💠 ROZDANIE NAGRÓD

Ale na tym apel się nie zakończył – kolejnym, ważnym punktem było zaprzysiężenie, czyli uroczyste ślubowanie nowych członków Samorządu Uczniowskiego:

MY, CZŁONKOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, WYBRANI PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKĄ NASZEJ SZKOŁY ŚLUBUJEMY GODNIE REPREZENTOWAĆ INTERESY KOLEŻANEK I KOLEGÓW WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ SZKOŁY, SUMIENNIE SPEŁNIAĆ NASZE OBOWIĄZKI DLA DOBRA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ, POMAGAĆ DYREKCJI, NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM W ORGANIZOWANIU ŻYCIA SZKOLNEGO, PODTRZYMYWAĆ PIĘKNE TRADYCJE SZKOŁY, POSTĘPOWAĆ ZAWSZE ZGODNIE Z REGULAMINEM SZKOLNYM, NIE ZAWIEŚĆ POKŁADANEGO W NAS ZAUFANIA. ŚLUBUJEMY.

Nowemu samorządowi życzymy owocnej pracy , samych świeżych pomysłów oraz wiele wytrwałości w realizacji złożonych obietnic i planów.

Ostatnim punktem apelu było wręczenie nagród za udział w konkursach:
Konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III "Moja Ojczyzna":
I miejsce – Lena Suseł
II miejsce – Natalia Gruszka , Adam Kuropka
III miejsce – Kajetan Mrugała, Szymon Ślazyk
Wyróżnienia : Jolina Olech, Julia Mierzwa , Igor Kowalski, Zofia Czeczennikow, Marta Sokołowska Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki rzeczowe.
Konkurs profilaktyczny "Żyję zdrowo – bez nałogów":
Kategoria klas I – IV – praca plastyczna:
I miejsce – Oliwia Machnik klasa IV
II miejsce – Julia Mierzwa klasa II
III miejsce – Aleksandra Kudlińska klasa III
Wyróżnienia:
Patrycja Carballo- Staniszewska klasa I
Maja Płóciennik klasa IV
Milena Jeziorna klasa IV

Kategoria klas V – VIII – wiersz, rymowanka o tematyce promującej życie bez nałogów:
I miejsce – Maja Mierzwa klasa VI
II miejsce – Arleta Cichoń klasa VIII b
III miejsce – Hanna Wirzing – Mazgaj klasa VI
Wyróżnienia:
Konrad Piórkowski – klasa V
Wiktor Ostrowski – klasa VIII a
Michalina Dobosz – klasa VIII a

Wszystkie osoby, które brały udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe.

      Wszystkim zdobywcom nagród, uczestnikom konkursów , artystom biorącym udział w przedstawieniu, członkom Samorządu Uczniowskiego – gratulujemy.

To Polska właśnie , to moje miejsce
Tutaj mocniej bije mi serce
Polska, Polska, Polska

✎ Tekst artykułu


Anita Tasińska, Beata Ludziejewska
🏫 Szkoła Podstawowa w Miłowicach 🕸 Święto 👍 Niepodległości
Galeria

Pobierz zdjęcia