Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

Artykuł
W   lesie

Budowanie szałasów

WYCIECZKA UCZNIÓW Z KLAS 4-6. LEŚNA PRZYGODA

Dnia 3 listopada uczniowie klas IV – VI pojechali na wycieczkę do Domasławic. Po przyjeździe na miejsce wysłuchaliśmy ciekawostek o życiu różnych zwierząt w lesie i przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w leśnej głuszy.
      Pierwszym punktem naszej wyprawy były warsztaty polegające na budowie szałasów. Podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do pracy. Zabawy było mnóstwo i okazało się, że zespołowo można zdziałać wiele. Każdy z szałasów był niepowtarzalny , ale najważniejsze okazało się , że w każdym z nich można byłoby przetrwać kilka dni.
      Kolejnym punktem było szukanie krzesiwa według mapy –tu trzeba było wykazać się spostrzegawczością – krzesiwo zawieszone na drzewie znalazł Grzegorz z klasy IV. Potem szukaliśmy chrustu na ognisko i patyczków oraz mchu na leśne ozdoby. Na terenie campusu rozpaliliśmy ognisko , niektórzy z nas próbowali rozpalić ogień krzesiwem , ale okazało się to bardzo trudne. Kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie. Z materiałów znalezionych w lesie robiliśmy – z różnym skutkiem - leśne ozdoby.

      Na zakończenie naszej wyprawy czekały nas szaleństwa w parku linowym. Wycieczka była udana , szkoda tylko, że trwała tak krótko .      

✎ Tekst artykułu


Uczniowie klasy 4
🏫 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach 🕸 Budowa szałasu
Galeria

Pobierz zdjęcia