Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

konkurs
🏫 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach 🕸 zspmilowice.pl
Czytanie

NARODOWE CZYTANIE DLA UCZNIÓW Z KLAS IV – VIII


Galeria
🖼️ G A L E R I A

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera."

K. L. Monteskiusz


Dnia 9 września uczniowie naszej szkoły dołączyli do 11 odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Akcja ta objęta jest honorowym patronatem pary prezydenckiej. Rok 2022 ogłoszony został rokiem dzieł epoki romantyzmu , a ponieważ romantyzm to przede wszystkim dzieła Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza takie też fragmenty dzieł czytaliśmy.
Uczniowie klas młodszych z uwagą wysłuchali ballady Adama Mickiewicza Świtezianka, a uczniowie klas IV – VIII wsłuchiwali się we fragmenty dramatu Balladyna. W rolę lektorów z pasją wcielili się nauczyciele:
  • pani Katarzyna Szymańska
  • ksiądz proboszcz Michał Będzieszak
  • pani Beata Ludziejewska
Efektem wspólnego czytania i słuchania są piękne
i pomysłowe prace plastyczne, które wykonali chętni uczniowie.
      Zachęcamy do czytania małych i dużych.

Beata Ludziejewska

Pobierz zdjęcia

Narodowe Czytanie 2022. PREZYDENT.PL