Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

Artykuł
:doodle { @grid: 10 / 30%; } transform: translate( @rand(-50vw, 50vw), @rand(-50vh, 50vh) ); @size: 50px; background-image: @svg( ); @place-cell: 50% 50%; animation-name: explosion; animation-iteration-count: infinite; animation-direction: reverse; animation-duration: calc(@rand(2s, 5s, .1)); animation-delay: calc(@rand(-5s, -1s, .1)); animation-timing-function: cubic-bezier(.84, .02, 1, 1); @keyframes explosion { 0% { opacity: 0; } 70% { opacity: 1; } 100% { transform: translate(0, 0); } }

  • Dzień
  • Wiosny


🌼 21 marca 2023r

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście nowej pory roku - wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od pogadanki na temat wiosny, jak również opowiadania Witaj wiosenko. Dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Następnie wykonały pracę plastyczną pod tytułem Pani wiosna. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci miały na głowie wiosenne opaski i kapelusze. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała "Pani Wiosna". Przemarszowi towarzyszyła gra na instrumentach.

      W tym dniu obchodziliśmy w przedszkolu także Międzynarodowy Dzień Osób z zespołem Downa. Dzieci miały okazję pokazać, jak bardzo solidaryzują się z osobami, które cierpią na tą chorobę - dlatego też na ich stopach znalazły się 2 różne skarpetki.      


„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki...”


✎ Tekst artykułu


Danuta Danek, Anita Tasińska, Andżelika Giernalczyk
Galeria

Cała galeria. Pobierz zdjęcia