Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

Artykuł
Spadające liście
Dzień

spadającego liścia


Dzień Spadającego Liścia, to polskie święto zapoczątkowane przez Pana Jerzego Szewczyka, który przedstawił swój pomysł na radosne powitanie jesieni. Tego dnia świętowanie w przedszkolu rozpoczęliśmy od wykonania jesiennych opasek na głowę oraz wysłuchania opowiadania pt.: ”Jak brzoza liście rozdawała” I. Prokopienko. W odwiedziny do naszego przedszkola przyszła Pani Jesień, która zaprezentowała Przedszkolakom przyniesione w koszu dary, przedszkolaki je rozpoznawali oraz nazywali. Każdy Przedszkolak został obdarowany jesiennym darem. Wybraliśmy się na długi jesienny spacer w trakcie, którego szukaliśmy jesiennych odznak, omówiliśmy budowę drzewa, porównywaliśmy kształty i kolory liści.
      Dużo radości było także podczas zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Pomimo braku drzew w przedszkolu zadaniem dzieci było łapanie lecących liści, a następnie segregacja według koloru oraz wielkości.

✎ Wychowawczynie z przedszkola


W. Armuła, A. Tasińska, A. Giernalczyk, D. Danek
  • przejdź do galerii