Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża Biuletyn Informacji Publicznej  epuap2 Gmina Kłodawa 

Artykuł
Dzień

kropki w przedszkolu


M iędzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
      W naszym przedszkolu dzieci cieszyły się tym dniem od samego rana. Przedszkolaki obejrzały bajkę „The Dot – kropka”. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzieci wykonały prace plastyczne, których główną bohaterką była kropka. Oklejały kropkami balony, tworzyły własne drzewko talentów, a także tworzyły obrazy zaczynając od „kropki”.
      Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu.
Czasem COŚ może powstać z NICZEGO. Bądźmy kreatywni!
     
Czytaj więcej...


✎ Wychowawczynie z przedszkola


W. Armuła, A. Tasińska, A. Giernalczyk, D. Danek
  • przejdź do galerii
  • obejrzyj wideo
Artykuł nie posiada materiału wideo