Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

Artykuł

Z   okazji

Święta Edukacji Narodowej

Dnia 13.X odbył się nietypowy, bo bez udziału publiczności, apel z okazji Dnia Nauczyciela. Najpierw reporterka z nszej szkoły przeprowadziła wywiad z przedstawicielami braci uczniowskiej - od luzaka po kujona. Potem zobaczyliśmy, jaka sterta dokumentów czeka młodego nauczyciela, a następnie poznaliśmy szaloną mamę z ukochanym syneczkiem. Nasz występ ubogaciły piosenki "Hej, hej uczniowie" w wykonaniu Wojtka z kl. IV, "Nauczycielu, byłeś mi naprawdę bliski" w wykonaniu Hani i Leny z klasy V. Występ zakończył się gromkim odśpiewaniem piosenki "Sto lat" oraz życzeniami, które w imieniu uczniów przekazała Magda z klasy VIIIa, nasza przewodnicząca. Dziękujemy Paniom Dyrektor, naszym Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom Szkoły za codzienny trud pracy z nami.      


„ Komu nieba były wrogiem
Zrobiły go pedagogiem.
Ja się jednak z tym nie zgadzam,
Swoje zdanie wypowiadam.
Chlubą jest i wyróżnieniem
Być – Nauczycielem! (...) ”

✎ Tekst artykułu


Beata Ludziejewska

🎥 Pobierz film