Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

pokaz
Artykuł Canvas

  • Nauka
  • chemii

Warsztaty chemiczne dla klas 3 i 4

Dnia 17 czerwca uczniowie klasy III i IV, pod opieką p. Aliny Dudek, p. Romany Wierzbińskiej i p. Romana Śmiejkowskiego, wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia. Celem naszej wyprawy było Centrum Kultury Zamek - tu uczestniczyliśmy w zajęciach chemicznych: tworzyliśmy naturalny plastik zwany polimerem. Dowiedzieliśmy się, że polimery to substancje chemiczne o bardzo dużej masie cząsteczkowej. Polimery pozostawione na słońcu skraplają się i wydzielają wodę.
          Następną atrakcją były zajęcia przyrodnicze - wyznaczyliśmy kierunki świata, oraz mierzyliśmy obwody drzew. Według wcześniej otrzymanych opisów drzew - szukaliśmy ich. Potrafimy rozpoznać dąb szypułkowy, lipę szerokolistną, olchę czarną, sosnę, platana klonolistnego i tulipanowca amerykańskiego.
          Nagrodą za aktywne uczestnictwo w warsztatach były przepyszne lody zjedzone ze smakiem. Wycieczka bardzo nam się podobała i wiele nas nauczyła

A. Dudek

  • ⛺ Przejdź do galerii
  • 📂 Pobierz zdjęcia na twardy dysk