Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

Wideo

✍     Hej, hej - to znowu my - Wasi szkolni Bibliotekarze. Trzecią część naszego cyklu postanowiliśmy poświęcić tematyce nieco odbiegającej od czytanie i zachęcania Was do poznawania nowych książek- do tego zagadnienia wrócimy niebawem. Podczas pandemii życie większości z Nas przeniosło się do Internetu, do miejsca, które do tej pory kojarzyło się nam z rozrywką i szeroko pojętym sposobem na spędzanie wolnego czasu. My- Wasi Nauczyciele staraliśmy się stać na straży właściwego korzystania z tego źródła globalnego dostępu do informacji. Nasze zadanie polega nadal na dbaniu o Wasze bezpieczeństwo w sieci. Dociera do Nas mnóstwo sygnałów o niewłaściwym korzystaniu z sieci, z dostępnych komunikatorów itp., dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z treścią prezentacji, które nie tylko mają nam przypomnieć pewne zagadnienia, ale też wskazać drogi radzenia sobie z atakami ze strony innych użytkowników sieci.

📚 Zacznijmy od tolerancji, tak dla przypomnienia

📚 Teraz przejdźmy do tematu ostanio, zwłaszcza w dobie pandemii popularnego - Fake-News

📚 I jeszcze nieco informacji na temat hejtu w sieci

📚 Czasami trudno Nam rozmawiać o sytuacjach trudnych, wydaje nam się, że jesteśmy jedyni, których problem dotyka, dla tego warto znać miejsca, w których znajdziemy pomoc

📚 Na zakończenie chcielibyśmy, abyście wrócili do tematu wyszukiwania (bezpiecznego) informacji w Internecie

Materiały zostały zaczerpnięte ze strony biblioteka.pl
✍ Do szybkiego....
Wasi szkolni Bibliotekarze