Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

ppp
Artykuł
Otwarcie

boiska

Sześćset metrów kwadratowych sportowego szczęścia

Dnia 02 października bieżącego roku uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne przy naszej szkole. Długo i z wielką niecierpliwością czekaliśmy na tę chwilę. Już od rana wśród uczniów i nauczycieli czuć było sportowego ducha, bo prawie wszyscy przyszli ubrani na sportowo. Psikusa spłatała nam pogoda- cała uroczystość , z powodu deszczu, odbyła się na sali gimnastycznej. Do naszej, wcale niemałej , społeczności szkolnej przybyło wielu znamienitych gości z panem wójtem Robertem Frytem na czele. Po godzinie 10:00 zgromadziliśmy się na pięknie udekorowanej symbolami sportowymi sali, aby wysłuchać przemówień i pięknie podziękować tym , którzy przyczynili się do powstania boiska. Przewodnicząca naszej szkoły – Hania Wdowik – w imieniu uczniów wyraziła wdzięczność za najpiękniejszy prezent i zapewniła, że na pewno będziemy z niego z radością i ochotą korzystać. Mimo niesprzyjającej pogody na chwilę wyszliśmy na boisko, tutaj nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego obiektu. Mamy nadzieję , że teraz będzie nam dobrze służyło. Aby ucieszyć oko i ucho przygotowaliśmy krótką część artystyczną i tak: w skomplikowanym układzie choreograficznym zaprezentowali się uczniowie klas I – III, sportowego ducha pokazali uczniowie klasy Va brawurowo wykonując piosenkę „ Ruch, ruch, ruch ” , a na końcu pięknie zatańczyły dziewczyny z klasy VIII . Martyna Wojcieszak i Oliwia Kowalczyk umiliły występ słowiczym śpiewem. Potem zaproszeni goście próbowali swoich sił w rzutach karnych, a my spędzaliśmy czas biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych. Dziękujemy za nowe boisko , będziemy z niego dobrze korzystać i o nie dbać.

✎ Tekst artykułu napisały uczennice z klasy 8


Tekst poprawiła pani Beata Ludziejewska
  • przejdź do galerii
  • pobierz zdjęcia
  • obejrzyj wideo