Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

Artykuł
Spektakl

pod tytułem - Niedoparki

      Dnia 24 września – we wtorek – odbyła się wycieczka klasy 1a i 3a do Opola. Pierwszym punktem wyjazdu był teatr. Obejrzeliśmy spektakl pt. Niedoparki. Kim są Niedoparki? To domowe stworki żywiące się skarpetkami. Zawsze biorą tylko po jednej sztuce – stąd ich nazwa. Była to piękna opowieść o odwadze, przyjaźni, współpracy. Przedstawienie o perypetiach skarpetkowych gangów bardzo się nam podobało i dostarczyło wielu wzruszeń. Kolejnym punktem naszej wyprawy było Muzeum Wsi Opolskiej. Jest to duży skansen , czyli muzeum z dawnych czasów na świeżym powietrzu. Przenieśliśmy się w czasie i zobaczyliśmy budynki mieszkalne, gospodarcze, młyn, wiatraki, szkołę, karczmę, sklep. Klasę pierwszą bardzo zainteresowała szkoła z dawnych lat, w której były ławki, katedra nauczyciela, pomoce naukowe oraz tabliczki do pisania, kałamarze i gęsie pióra. Byliśmy w sklepie wiejskim, w którym oprócz produktów spożywczych kupić można było środki czystości, garnki, a także zioła i lekarstwa dla ludzi i zwierząt. Dużo radości wywołały zajęcia garncarskie - każdy z nas lepił rzecz, którą chciałby dostać na urodziny. Była to ciężka praca, ale bardzo nam się podobała. Po takim trudzie z apetytem zjedliśmy, całkiem współczesny, obiad, a potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wróciliśmy cali i zdrowi, pełni wrażeń z udanej wycieczki. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Opole.

✎ Tekst napisała: Hania Wirzing – Mazgaj z klasy 3a


Tekst poprawiła pani Alina Dudek
  • przejdź do galerii
  • pobierz zdjęcia
  • obejrzyj wideo
Artykuł nie posiada materiału wideo