Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

pokaz
Artykuł
Święto

Pieczonego Ziemniaka


01 października – piątek obchodziliśmy w przedszkolu „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Najmłodsza grupa” Biedronki świętowała w przedszkolu, natomiast grupa” Motylki i Pszczółki wyjechały na wycieczkę autokarową do Campus Domasławice. Dzieci zostały zapoznane z historią ziemniaka, zbierały ziemniaki na polu, brały udział w konkurencjach, którego głównym bohaterem był ziemniak, tworzyły ziemniaczane ludziki, karmiły kozy i próbowały swoich sił na parku linowym. Dużo radości sprawiło dzieciom pieczenie w ognisku ziemniaków i kiełbasek, które zajadały z apetytem.
Po takiej porcji wrażeń dzieci wróciły do przedszkola trochę zmęczone, ale za to bardzo szczęśliwe.

✎ Wychowawczynie z przedszkola


Weronika Armuła, Anita Tasińska, Marzena Jędros
  • przejdź do galerii
  • pobierz zdjęcia
  • obejrzyj wideo
Artykuł nie posiada materiału wideo