Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

pokaz
Artykuł
Spotkanie

ze strażakami


30 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłowicach. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochód i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy jaką wykonują strażacy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego, czy nawet do chorego… Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki. Wielką atrakcją dla wszystkich była przejażdżka tym sprzętem. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną ,a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 112. Każdy przedszkolak mógł na chwilę wcielić się w rolę strażaka . Na zakończenie tak wspaniałego pobytu, przedszkolaki wręczyły strażakom podziękowania i drobne upominki. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Składamy serdeczne podziękowania Straży Pożarnej , a w szczególności Panu Bartłomiejowi Powąsce, Grzegorzowi Sawickiemu i Maciejowi Cichosz za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci. Przedszkolaki dziękują również za wspaniały prezent w postaci zabawki wozu strażackiego.

✎ Wychowawczynie z przedszkola


Weronika Armuła, Anita Tasińska, Marzena Jędros
  • przejdź do galerii
  • pobierz zdjęcia
  • obejrzyj wideo