Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

pokaz
Artykuł
Dzień

spadającego liścia


Posypały się listeczki dookoła,
To już jesień te listeczki z wiatrem woła:
- Opadnijcie moje złote i czerwone,
jestem jesień, przyszłam tutaj, w waszą stronę.

Lecą listki, lecą z klonu i kasztana.
Będą z listków bukieciki złote dla nas.
Nazbieramy, nastawiamy na stoliku
Tych jesiennych, tych pachnących bukiecików.

24 września obchodziliśmy w przedszkolu ”Dzień Spadającego Liścia”. W grupach: Biedronki, Motylki oraz Pszczółki, dzieci oglądały ilustracje przedstawiające jesienną przyrodę. Śpiewały też piosenkę o spadających liściach. Przedszkolaki wiedzą już co będzie się działo z listkami jesienną porą, umieją rozpoznać i nazwać ulubione kolory jesieni. Starszaki poznały niektóre rodzaje drzew liściastych jak i drzew iglastych. Mogły za pomocą lupy przyjrzeć się listkom z bliska i poznać ich budowę . Dzieciaki wykonywały piękne prace plastyczne: „Jesienne drzewo” udekorowane „listkami” zrobionymi z odbitych rączek, „Wesoły listek” czyli uśmiechnięta buzia w kształcie liścia , pojawiła się piękna Pani Sowa wykonana z liści oraz Jesienne bukiety.
Oj, wesoło i kolorowo było tego dnia w przedszkolu!

✎ Wychowawczynie z przedszkola


Weronika Armuła, Anita Tasińska, Marzena Jędros
  • przejdź do galerii
  • pobierz zdjęcia
  • obejrzyj wideo
Artykuł nie posiada materiału wideo