Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

pokaz
Artykuł
W   lesie

Wycieczka przedszkolaków

Przedszkolaki z naszego przedszkola wspólnie z klasą I , 18 czerwca udały się na wycieczkę do lasu. Była piękna, słoneczna pogoda, dzięki czemu mogliśmy przebywać na łonie natury. Podróż odbyliśmy pieszo. Przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące podczas spacerów i zachowania w lesie. Obserwowaliśmy przyrodę. Na dzieci czekały zagadki i drogowskazy pozostawione przez Leśnego Skrzata. Dzieci układały obrazy z darów lasu, oraz wykonywały bukiet z traw, a dodatkowo rozwiązywały zagadki ekologiczne. Czasami udało nam się usłyszeć śpiew ptaków. Nie udało nam się spotkać zwierząt zamieszkujących las, ale za to dzieci odnalazły lisią norę. Na miejscu wszyscy uczestnicy wycieczki zjedli kanapki. Piknik w lesie był bardzo udany. Była to dobra okazja do rozbudzenia w dzieciach ciekawości przyrodniczej.      


✎ Tekst artykułu


Anita Tasińska, Marzena Jędros i Weronika Armuła
  • ⛺ Przejdź do galerii
  • 📂 Pobierz zdjęcia na twardy dysk
🌳Wycieczka przedszkolaków i klasy 1 do lasu🌳🕸zspmilowice.pl