Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

pokaz

Artykuł

  • Wspaniałe
  • dary jesieni

Idą, idą witaminki

      Jesień do doskonały czas na owocowe i warzywne zbiory. Grupa Pszczółek ostatni tydzień poświęciła na zapoznanie się z tymi darami natury. Dzieci miały możliwość poznania owoców, tych krajowych, jak i egzotycznych oraz warzyw jakie uprawiamy w naszych ogrodach. Dzieci zapoznały się z wieloma smakami jesiennych smakołyków. Dowiedziały się dlaczego warto jeść owoce i warzywa i jaki mają one wpływ na nasze zdrowie. Główną atrakcją dnia było samodzielne (jednak pod czujnym okiem pani) wykonanie sałatki którą ze smakiem zjadły. Takie działania sprawiają, że każde dziecko z chęcią próbuje nowych smaków. Na zakończenie, każda Pszczółka przygotowała swój słoik z owocowym kompotem. Wspólnie stworzyliśmy swoją spiżarenkę. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszych działań.

✎ Tekst artykułu


Aniat Tasińska
  • przejdź do galerii
  • pobierz zdjęcia
  • obejrzyj wideo
Artykuł nie posiada materiału wideo