Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
{nomultithumb}flaga duża

Artykuł

  • Bezpieczny
  • na drodze

Maluchy, policjantka i Lew

      W ramach profilaktyki bezpieczeństwa nasze przedszkole, corocznie gości policjantów z Komendy Policji w Sycowie . W tym roku podczas pogadanki dzieci z najstarszych i najmłodszych grup wiekowych po raz kolejny miały możliwość omówić temat bezpieczeństwa na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta. Pani policjantka przypomniała dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów, omówiła zasady noszenia odblasków przez dzieci. Zwróciła również uwagę na obowiązek jeżdżenia przez dzieci w specjalnych fotelikach lub podkładkach i obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Jak co roku nie zabrakło również gościa specjalnego „Komisarza Lwa”. Sprawił on swoją obecnością ogromną radość wśród dzieci. Nie obyło się bez uścisków, przybijania piątek oraz machania ogonem. Wizyty policjantów w przedszkolu mają wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden przedszkolak nie będzie się obawiał spotkania z funkcjonariuszem. POLICJANT powinien kojarzyć się naszym dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc. Dziękujemy Pani Marcie za bardzo miłe spotkanie i czekamy z niecierpliwością na kolejne!

✎ Tekst artykułu


Aniat Tasińska, Weronika Armuła i Marzena Jędros
  • przejdź do galerii
  • pobierz zdjęcia
  • obejrzyj wideo
Artykuł nie posiada materiału wideo